Сучасне лікування міжхребцевої грижі і остеохондрозу

При остеохондрозі хребта, сильному, але нерівномірному навантаженні на окремі хребці або в результаті травми може статися випинання фрагментів міжхребцевих дисків у хребетний канал. Спочатку це практично не проявляється, потім людина починає швидко втомлюватися, відчуває дискомфорт в місці цього утворення. Наступний «дзвіночок» - гострий біль. У результаті може наступити тимчасова втрата працездатності, запущений випадок приводить до інвалідності.

Крім травм викликати міжхребцеву грижу можуть вікові зміни, порушення обміну речовин, надмірна вага, викривлення хребта, малорухливий спосіб життя і такі вірусні захворювання як гепатит. З'явитися вона може в області шиї, грудного, крижового або поперекового відділу.

Перш ніж призначити курс лікування, лікар проводить діагностування, щоб виключити інші захворювання, що мають схожі симптоми. Для цього можуть призначити рентгенівське обстеження, комп'ютерну або магнітно-резонансну томографію.

Виробляється лікування міжхребцевої грижі декількома методами. У їх числі мануальна та лазерна терапія. У першому випадку реалізується комплекс заходів, що включає в тому числі рефлексотерапію і фізіотерапевтичні процедури. У другому застосовуються сучасні технології, що дозволяють локально впливати на уражену ділянку. Методика лікування лазером передбачає реконструкцію та вапоризацію. Це відновлення під лазерним впливом міжхребцевого диска і подальше його висушування для зменшення грижі в обсязі за рахунок видалення рідини. Головне завдання медиків - усунути не тільки захворювання, але і його причину, щоб уникнути ускладнень або рецидивів.

Ще один бич сучасної людини - остеохондроз. Супроводжується він ниючими болями, які стають сильнішими при різких рухах, і онімінням. Найбільш часто медики діагностують остеохондроз поперекового і шийного відділів. Від останнього часто страждають люди, які проводять багато часу за комп'ютером.

Зараз лікування остеохондрозу шийного відділу може бути медикаментозним і фізіотерапевтичним. Також застосовуються методи акупунктури, прописується масаж і лікувальна гімнастика.

Щоб припинити запальні процеси і усунути больові відчуття, медики використовують диклофенак, мідокалм, індометацин, трентал і кетонал, для регенерації тканин - хондропротектори і вітаміни, які відносяться до групи «В». У числі фізіопроцедур призначаються магнітотерапію, ЛФК, ультразвук і діадінамометрію.