Дізнайся про перспективи стовбурових клітин

ХХ століття в біології визначається трьома надзвичайними відкриттями, а саме: розшифровка подвійної спіралі ДНК, проект «Геном Людини» та стовбурові клітини.

Усе, що відбувається у нашому організмі пов’язано зі стовбуровими клітинами, саме на їх основі плід виростає в утробі матері, а після – з’являється на світ. І саме зараз в суспільстві гучніше за все обговорюють тему стовбурових клітин, бо з ними пов’язані такі відповіді на питання, як:

-      Довголіття, а саме - чи може людина слідкувати за своїм тілом, оновлюючи всю структуру своїх клітин, органів, кісток, починаючи від оновлення епідермісу, закінчуючи лікуванням «невиліковних хвороб»?

 

Зробивши невеликий висновок нашого вступу, зрозуміло, що стовбурові клітини можна розглядати, як головний феномен, що відповідає за людське існування та суспільне життя.

На дворі 2015 рік і кожна пара, яка чекає на поповнення своєї молодої родини, народженням малюка, вирішує питання зберігання пуповинної крові, бо тільки зараз людство зрозуміло, як це важливо і припинило утилізувати пуповинну кров після родів. Перша в світі трансплантація пуповинної крові відбулася у Парижі, виконала трансплантацію професор Еліан Глюкман, хлопчику хворому на анемію Фанконі. А зараз в Україні процедура трансплантації пуповинної крові доступна людям протягом 12-ти років.

 Звернувшись до інформаційних даних Всесвітньої асоціації донорів кісткового мозку (WMDA – World Marrow Donor Association), ми з’ясували, що пуповинна кров застосовується в кожному  п’ятому випадку при пересадці гемопоетичних стовбурових клітин замість кісткового мозку.

Також нами було з’ясовано, що пуповинна кров не лише сумісна з кістковим мозком, а має цілий ряд унікальних переваг:

-          у випадку тяжкого захворювання пуповинна кров на 100% підійде дитині, з якої була вилучена, та з високою вірогідністю підійде близьким родичам.

-          пуповинна кров зберігає у собі імунологічні незрілі клітини, тому у випадку неповної сумісності при застосуванні у родичів, ризик імунологічних ускладнень значно нижчий, ніж при трансплантації кісткового мозку.

-          застосування власної пуповинної крові запобігає ризику передачі інфекційних захворювань, навіть  при ретельному дослідженні та відбору донора.

-          Стовбурові клітини пуповинної крові володіють значно вищою можливістю ділення та направленною диференціацією в клітини серця, печінки, судинної системи, кісткової, хрящової та нервової тканини, ніж стовбурові клітини дорослого організму.

-          Ендотеліальні клітини попередники, що знаходяться у пуповинній крові, визнанні найбільш ефективними в лікуванні захворювань, що супроводжуються недостатністю кровообігу, а саме: ішемія нижніх кінцівок, інфаркт міокарда та інші.

-          Процедура збору пуповинної крові здійснюється без контакту з новонародженою дитиною та повністю безпечна для безболісна для матері.

Зберігши пуповинну кров своєї дитини в Інституті клітинної терапії, Ви забезпечите малюку запас найбільш ефективних стовбурових клітин і шанс на найсучасніше лікування з урахуванням останніх досягнень медицини.